Краш тестове на нови автомобили, спечелили нула звезди за безопасност ВИДЕО

https://auto.blitz.bg/test-drive/kras-testove-na-novi-avtomobili-specelili-nula-zvezdi-za-bezopasnost-video Auto.blitz.bg
Краш тестове на нови автомобили, спечелили нула звезди за безопасност ВИДЕО

MG 5 и Mahindra Scorpio бяха обявени за опасни за живота коли. Доскоро единственият модел, който спечели нула звезди от възможни пет в краш тестовете на ANCAP, беше Mitsubishi Express от 2021 г.

Сега този списък е попълнен с още две коли - MG 5 и Mahindra Scorpio, които не успяха да преминат тестовете и отбелязаха минималния брой точки. И дори не е въпрос на дизайн, а на лоши конфигурации.

Тук си струва да поясним, че оценката на експертите от организацията ANCAP, които тестват автомобили за пазарите на Австралия и Нова Зеландия, се различава от EuroNCAP и GlobalNCAP.

Докато европейските и световните тестове се фокусират върху структурната надеждност и защитата на пътниците в случай на злополука, ANCAP дава предпочитание на системите за активна безопасност за предотвратяване на инциденти.

Така Mahindra Scorpio въз основа на резултатите от краш тестовете на GlobalNCAP спечели максималните пет звезди, докато ANCAP не му присъди нито една.

Да започнем със Scorpio, който получава 0 в категорията за асистенция на безопасността, която е за асистиращи системи, които просто не са там. В същото време той спечели 44 процента за защита на възрастни пътници по време на различни удари с различно припокриване и 23 процента за защита на деца пътници.

В Австралия този модел се предлага с шестместна кабина, а в Нова Зеландия има седемместна версия.

Ситуацията с MG 5 е малко по-добра, въпреки че този модел в базовата конфигурация дори няма обтегачи на предпазните колани и в по-скъпите версии те се предоставят само за водача и пътника отпред.

Освен това на MG 5 липсва наблюдение на мъртвата точка и помощ за поддържане на лентата, а автоматичната спирачна система е ограничена.

В резултат на това MG 5 отбеляза 37 процента за защита на възрастни пътници, 58 процента за безопасност на деца и 42 процента за безопасност на пешеходци. А ефективността на системите за активна безопасност е оценена само на 13 процента.

 

Горещи

Коментирай
1 Коментара
Димас
преди 11 месеца

Хора, чували ли сте за аналог на виаграта, който е 3 пъти по-ефективен и напълно безопасен на всяка възраст, а и лекува мъжки болести. Лично го тествах и сега го препоръчвам на всички, мега готино нещо е, прочетете сами какво може:----- https://da.gd/xlbio

Откажи