Всеки знае че колата поема и абсорбира влага в елементите си. Има много причини за това, но в повечето случаи те могат лесно да бъдат отстранени.
През зимата повече дъждовна вода или сняг попадат в купето на автомобила чрез дрехите и обувките. Така не само се намокря тапицерията, но и стелките, които не изсъхват добре при ниски температури в колата.
Ако постелките са мокри, извадете ги и ги оставете да изсъхнат е съветът на експертите, пише auto-press.net. През есента и зимата е препоръчително да използвате гумени стелки. Това позволява бързото отстраняване на излишната вода от автомобила.
При товарене на неща в багажника също трябва да се внимава да се премахнат предварително остатъците от сняг и да се изтрият мокрите товари. Ако в превозното средство има твърде много влага, колата трябва да се проветри добре.
Ето каква е точната разлика между летни и зимни гуми и разумно ли е да ги сменяме
Ако искате бързо да изкарате влажния въздух от колата, можете да включите парното или да включите климатика. Компресорът на климатика извлича влагата от въздуха и я насочва навън. Няма значение какво температурата се задава в колата при това.
Този подход, обаче, работи само когато външната температура е минимум шест градуса и ако колата не е прекалено влажна.
Настройката "Размразяване" трябва да се избира за автомобили с климатик.
Влага се появява и в гаражи с лоша вентилация. Те могат да бъдат идентифицирани по влажни петна или локви по пода на гаража. Такива места за паркиране не дават възможност на автомобилите в тях да изсъхнат и насърчават образуването на влага върху и в колата. В краткосрочен план тук ще помогне добрата вградена вентилация.
Кои автомобили се обезценяват най-много и най-малко за 5 години употреба
Между капака и предното стъкло често се събират много листа и мръсотия през есента и зимата. Тя трябва да се отстранява редовно, в противен случай дренажът за дъждовна вода на нагревателя може да се запуши.
Листата също могат да се събират във вратите и задната врата, блокирайки отворите за оттичане на вода.
Можете да излеете малко количество вода в улуците, за да тествате канализацията. Ако водата спре, дренажните маркучи може да са запушени. След това водата може да влезе зад вътрешната обшивка в пространството за краката. Запушените маркучи трябва да се ремонтират в сервиза.