Джеймс Кенеди: Колко често миете колата си зависи от условията на употреба.
Колата не е просто средство за превоз, а вашата визитна картичка. За да изглежда винаги перфектно, е важно да се спазва правилният режим на измиване.
Експерти препоръчват да миете колата си поне веднъж седмично и за това има основателни причини.
Мръсотия, прах, смола, химически реактиви и дори следи от насекоми не само развалят външния вид, но и постепенно разрушават боята. С течение на времето мръсотията се впива в повърхността и редовното измиване вече не е достатъчно - необходимо е по-сериозно и скъпо третиране.
Както посочва Джеймс Кенеди, съсобственик на Mothers Polish, честотата на миене зависи от условията на експлоатация.
Ако колата е редовно изложена на агресивни фактори – например, живеете край морето, паркирате на открито или често шофирате по прашни пътища – е необходимо да я миете по-често.
Особено важно е да следите за чистотата, ако каросерията е изложена на промишлено замърсяване, солни изпарения, дървесен сок или птичи изпражнения.
В такива случаи седмичното измиване ще помогне за предотвратяване на преждевременното стареене на боята.
Ако колата прекарва по-голямата част от времето си в гаража и се използва в щадящ режим, достатъчно е да се мие веднъж на две или три седмици.
Дори и в този случай обаче не бива да отлагате миенето за дълго време - редовната грижа ще запази блясъка на каросерията и ще я предпази от корозия.