Полицейският автомобил Kia PV5 от 2026 г. дебютира в родината си Южна Корея, където служителите на реда скоро ще започнат да патрулират по улиците с тези електрически автомобили. Автомобилът беше обявен на официалния уебсайт на Kia.
Електрическият миниван Kia PV5 разполага както с традиционно полицейско оборудване, като мигащи светлини, сирена и компютър с достъп до бази данни, така и с модерно оборудване. По-конкретно, контейнер за дрон, монтиран на покрива на автомобила. Устройството се зарежда от батерията на превозното средство.

Дронът е оборудван с камера с 90-кратно увеличение и термовизионна камера. Освен това около превозното средство са инсталирани 360-градусови камери.

Изкуственият интелект обработва изображения от камери. Той разполага с функция за разпознаване на лица и помага за идентифициране на лица, носещи оръжие, или ранени по време на обществени безредици.

Електрическото задвижване на полицейската кола остава стандартно. Новата Kia PV5 се предлага във версии със 122 и 163 конски сили, с батерии от 51 или 71 kWh и пробег до 400 км.