McLaren направи най-бързия пит стоп в историята на Формула 1 ВИДЕО

• 11.10.2023 9:40 /
  • 4428 /
  • 1

Механиците на отбора на Макларън обслужиха болид от Формула 1 само за 1,8 секунди. Рекордът бе поставен по време на Гран при в Катар.

Видео на най-бързия питстоп в историята беше публикувано от DHL_Motorsports. Добре координираната работа на механиците на McLaren позволи на пилота Ландо Норис да завърши на трето място в състезанието.

Пилотът на "Макларън" изоставаше само на 5.69 секунди от победителя в състезанието на финалната линия. Пет кръга преди края на първенството отборът е на пето място.

Астън Мартин води в шампионата при конструкторите с 11 точки.

Победител в Гран при на Катар стана пилотът на Ред Бул Макс Верстапен. Именно неговият отбор държи предишния рекорд за най-бърз пит стоп.

През 2019 г., по време на бразилския кръг, механиците на Red Bull замениха колелата на автомобила за 1.82 секунди. След Гран при на Катар Верстапен продължава да води в генералното класиране.

В началото на август екипът на Red Bull публикува видео, в което демонстрира производствения процес на части за болиди от Формула 1. В същото време участниците в "Кралските състезания" обикновено пазят всички технически характеристики на производството в най-строга тайна.